Koniec z mrużeniem oczu! Nakładki przeciwsłoneczne to nowy trend i ratunek dla osób, które nie rozstają się ze swoimi okularami. Co warto o nich wiedzieć?

Osoby, które na co dzień noszą okulary korekcyjne, wiedzą, jak uciążliwe może być ich ciągłe zmienianie, chowanie do etui, wyjmowanie przeciwsłonecznych i na odwrót... Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu zmienisz rodzaj okularów zaledwie jednym ruchem ręki. Wystarczy sięgnąć po nakładki przeciwsłoneczne.

W słoneczny dzień okulary, które chronią przed szkodliwym promieniowaniem, są nieodłącznym atrybutem. Czasem jednak zawieruszą się w torbie i trzeba ich szukać (co np. w trakcie jazdy samochodem, kiedy nagle słońce zaświeci mocniej, nie jest dobrym pomysłem), a w czasie uprawiania sportu nie ma czasu na rozwiązywanie dylematów co jest lepsze - wyraźne widzenie czy ochrona wzroku?

Zapomnij o wymuszonych wyborach

Istnieje prosty sposób, który rozwiąże te niedogodności. Marka Solano wyszła na przeciw osobom, które potrzebują zarówno okularów z korekcją wady wzroku, jak i przeciwsłonecznych. Stworzyła wygodne rozwiązanie o nazwie CLIP-ON. To połączenie opraw korekcyjnych i nakładek przeciwsłonecznych, które zmienisz zaledwie jednym ruchem ręki! Wszystko dzięki temu, że nakładki przylegają do oprawek przy pomocy magnesów. Nie musisz się obawiać, że nakładka się zsunie. Specjalna technologia, czyli zastosowanie magnesów neodymowych zarówno w oprawach, jak i w nakładce, sprawia, że ta ściśle i mocno przylega.

Co ważne - to rozwiązanie sprawdzi się nawet podczas uprawiania sportu! Z myślą o osobach aktywnych marka Solano przygotowało ofertę CLIP-ON w wersji sportowej. Nie dość, że nakładka mocowana jest za pomocą silnego magnesu, to jeszcze wzmocniona została jej przyczepność dodatkowym haczykiem.

Kupując okulary z kolekcji Solano CLIP-ON możesz cieszyć się komfortem jaki daje nakładka przeciwsłoneczna. W cenie otrzymujesz oprawę korekcyjną, jedną nakładkę, a także etui do okularów i nakładki. Jeśli zdecydujesz się na opcję Solano CLIP-ON set wówczas w komplecie otrzymasz do jednej oprawki aż 4 różne nakładki dostosowane do twoich potrzeb.

Model: Solano CLIP-ON set CL10120 /Model: Solano CLIP-ON set CL10120 / Materiał Promocyjny Solano

Ochrona w 100 procentach

Czy nakładka to równie bezpieczne rozwiązanie jak tradycyjne okulary przeciwsłoneczne. Czy dobrze chroni przed szkodliwym promieniowaniem? Odpowiedź brzmi: tak! W nakładkach znajduje się profesjonalny filtr UV oraz polaryzacja. To nie tylko sprawia, że twoje oczy są doskonale chronione, lecz także poprawia komfort widzenia.

Odpowiada za to właśnie polaryzacja, dzięki której można zapomnieć o oślepiających odblaskach. To sprawia, że nakładka świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji, jak chociażby podczas prowadzenia samochodu czy wypoczynku nad wodą.

Jak dbać o nakładkę?

By nakładka przeciwsłoneczna służyła jak najdłużej, trzeba pamiętać o jej pielęgnacji. Przechowywać ją w etui, a w trakcie czyszczenia obchodzić się z nią ostrożnie i nie korzystać z detergentów. Do czyszczenia soczewek służą miękkie ściereczki z mikrofibry, które znajdują się w zestawach Solano . Nie wolno korzystać z nakładki podczas kąpieli w morzu czy w oceanie, bo słona woda może jej zaszkodzić.

Należy unikać zostawiania nakładki w miejscach, w których może się mocno nagrzać, np. w samochodzie. Wysoka temperatura może zaszkodzić soczewkom i oprawkom.

Zawsze elegancko i z klasą

Okulary przeciwsłoneczne poza spełnianiem swojej podstawowej i niezwykle ważnej funkcji, jaką jest ochrona oczu przed promieniowaniem UV, są też modnym i eleganckim dodatkiem, uzupełnieniem garderoby. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji opraw korekcyjnych z nakładkami Solano CLIP-ON. Firma w swojej najnowszej kolekcji wiosenno-letniej Magic Touch zadbała o szeroki wybór asortymentu. Nakładki dostępne są więc w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach, które idealnie dopasujesz do siebie.

Model: Solano CLIP-ON, CL10136 /Model: Solano CLIP-ON, CL10136 / Materiał Promocyjny Solano

Warto zastanowić się również nad kupnem dodatkowej nakładki. Przemawiają za tym nie tylko względy praktycznie, lecz także możliwość dopasowania wzoru i koloru nakładki przeciwsłonecznej do swojej stylizacji. A jeśli jesteś zainteresowana kolorem soczewki i ich właściwościami to i tutaj znajdziesz coś dla siebie. Dostępne są m.in. Blue Blocker, która neutralizuje niebieskie światło generowane przez urządzenia elektroniczne, oraz nakładka z żółtymi soczewkami, która dobrze sprawdzi się podczas gorszej pogody, np. mgły czy deszczu.

Teraz już wiadomo, że z Solano CLIP-ON można być gotowym na każdą sytuację i każde warunki. Niezależnie od tego, czy planujesz podróż samochodem, wyjazd na urlop czy uprawianie sportu. Nakładki przeciwsłoneczne mogą towarzyszyć w każdej chwili. To zaledwie jeden ruch ręką!