Okulary 2w1, czyli jak wybrać idealne dla siebie okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną? Mini poradnik

Szukasz okularów korekcyjnych z nakładką przeciwsłoneczną? Czym kierować się w trakcie zakupów? Jakie modele dostępne na rynku sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Mówi się o tym, że promieniowanie UV ma negatywny wpływ nie tylko na skórę, lecz także na oczy. Jeśli zaniedbujemy ochronę narządu wzroku, musimy liczyć się z negatywnymi konsekwencjami. To nie tylko przedwczesne starzenie powiek, lecz także zmiany zwyrodnieniowe w plamce żółtej. Możemy jednak temu zapobiec.

Aby chronić narząd wzroku przed działaniem promieniowania UVA i UVB, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Powinny one posiadać profesjonalny filtr UV400 oraz specjalistyczne soczewki. Takie modele znajdziemy przede wszystkim w salonach optycznych.

Dylemat okularników

Wybór odpowiednich okularów nie zawsze jest jednak prosty. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby z wadą wzroku. Okazuje się jednak, że teraz może być to znacznie łatwiejsze. Kiedyś konieczne było zaopatrzenie się w dwie pary okularów - te które niwelują skutki wady wzroku oraz przeciwsłoneczne. A takie częste zmiany okularów są zazwyczaj bardzo niekomfortowe.

Materiał Promocyjny SolanoMateriał Promocyjny Solano 

Wygodne i praktyczne rozwiązanie

Osoby z wadą wzroku w czasie słonecznych dni musiały zazwyczaj wybierać między dobrym widzeniem a ochroną oczu. Jednak od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszy się rozwiązanie stworzone z myślą właśnie o nich. To okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną z kolekcji SOLANO CLIP-ON.

Są to normalne oprawki, do których montujemy soczewki korekcyjne. Do zestawu została dołączona idealnie dopasowana nakładka przeciwsłoneczna. Co istotne, nakładka nie obciąża okularów, gdyż jest bardzo lekka. Dzięki niewidocznym i równomiernie rozmieszczonym magnesom nakładka ściśle przylega do oprawek, nie przesuwa się w żaden sposób i nie opada. Poza tym wystarczy jedno kliknięcie, by okulary korekcyjne zmieniły się w przeciwsłoneczne. Jest to więc nowatorskie rozwiązanie dla każdego, kto ceni praktyczność i wygodę. Dodatkowo, do niektórych modeli możemy dokupić nakładki, które różnią się od siebie kolorem, printem i kształtem.

Wygoda czy bezpieczeństwo? To bardzo powszechny dylemat osób z wadą wzroku w słoneczne dni. Teraz jednak możemy postawić na komfort i wygodę, nie rezygnując z odpowiedniej ochrony.