Kiedy warto wymienić swoje oprawki i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy

Każda osoba nosząca okulary korekcyjne w pewnym momencie zastanawia się, czy przypadkiem nie powinna wymienić swoich oprawek. Często bowiem pamiętamy o wymianie szkieł, jednak oprawki traktujemy po macoszemu i wymieniamy dopiero wtedy, kiedy naprawdę musimy, czyli zwykle gdy ulegną zniszczeniu. Jeśli zastanawiasz się, kiedy warto wymienić oprawki okularów, przychodzimy z pomocą i rozwiewamy wątpliwości.

Brak komfortu noszenia

Jednym z podstawowych powodów, który powinien być impulsem do zmiany okularów jest brak komfortu podczas ich noszenia. Nie da się ukryć, że oprawki zużywają się podobnie jak szkła i po pewnym czasie zaczynają się zsuwać, odginać i nie można ich ustawić. Pamiętajmy, że jeśli okulary towarzyszą nam przez cały dzień, niezwykle ważne jest to, by były one komfortowe w noszeniu i nie przeszkadzały. Niestety, noszenie bardzo niewygodnych oprawek szybko stanie się dla nas uciążliwe, przez co będziemy unikać ich zakładania, a to może negatywnie odbić się na kondycji naszego wzroku.

Widoczne zużycie

Każdego dnia noszone przez nas okulary narażone są nie tylko na zabrudzenia, lecz także mikrouszkodzenia, które bezpośrednio przyczyniają się do zużycia. Często gołym okiem nie jesteśmy w stanie dostrzec drobnych uszkodzeń na oprawkach i bywa tak, że decyzja o wymianie na nowe zapada dopiero w momencie, gdy pojawiają się na nich wyraźnie widoczne przebarwienia, pęknięcia czy odpryski. Nie warto jednak czekać do ostatniej chwili, aż okulary zupełnie się zniszczą. Pamiętaj, że przygotowanie i wstawienie szkieł do nowych oprawek może potrwać. Nie warto zatem ryzykować i narażać się na przymus radzenia sobie bez okularów nawet przez kilka dni.

Kiedy warto wymienić swoje oprawki i na co zwrócić uwagę? PodpowiadamyKiedy warto wymienić swoje oprawki i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy Shutterstock

Potrzeba zmiany wizerunku

Nie zapominajmy również o tym, że świetnym powodem do wymiany oprawek jest potrzeba metamorfozy swojego wizerunku. Nie da się ukryć, że z każdym kolejnym sezonem w ofertach salonów optycznych pojawiają się coraz to modniejsze i ciekawsze wzory okularów. Jeśli zatem twoje okulary są wygodne, nie uległy zniszczeniu, ale patrzysz w lustro i masz ochotę coś zmienić, śmiało udaj się po poradę do salonu optycznego wybrać swoje nowe okulary. Dobrze dobrane oprawki potrafią bowiem zupełnie odmienić twarz i podkreślić urodę.

Oczywiście to, jak często musimy wymieniać nasze okulary, zależy przede wszystkim od nas samych i tego, jak je dobraliśmy, a także jak dbamy o nie na co dzień. Kluczową kwestią jest zatem ich staranny dobór. Jeśli okulary od samego początku nam nie pasują i powodują dyskomfort, możemy być prawie pewni, że długo nam nie posłużą. Pamiętaj również, by odpowiednio o nie dbać. Oprawki zawsze powinno się przechowywać w dedykowanym temu etui – wrzucane luzem do torebki czy plecaka znacznie szybciej ulegną zniszczeniu.