Jak wybrać okulary, aby dodać sobie więcej uroku? Kilka trików

Okulary przeciwsłoneczne to dla wielu z nas obowiązkowy atrybut lata. Są nie tylko praktycznym gadżetem, lecz także ciekawym uzupełnieniem stylizacji. Jak wybrać model, który nie tylko będzie bezpieczny, lecz także doda nam uroku? Podpowiadamy.

Dobierz okulary do kształtu twarzy

Jedna z najważniejszych kwestii przy dobrze okularów, to kształt naszej twarzy. Oto kilka przydatnych wskazówek.

  • Twarz owalna: możesz wybrać dowolny typ okularów. Warto jednak zaznaczyć, że nie powinny być one dłuższe niż szerokość twarzy.
  • Twarz okrągła: postaw na model, który optycznie ją wydłuży i wyszczupli. Najlepsze będą okulary kwadratowe i prostokątne.
  • Twarz trójkątna: polecane są modele o okrągłym lub owalnym kształcie.
  • Twarz kwadratowa: warto postawić na zaokrąglone oprawki z jaśniejszym dołem i ciemniejszą górą.

Jak wybrać okulary, aby dodać sobie więcej uroku? Kilka trików /Jak wybrać okulary, aby dodać sobie więcej uroku? Kilka trików / Materiał Solano

Zwróć uwagę na filtry

To jeden z najważniejszych aspektów. Warto pamiętać w czasie wyboru okularów przeciwsłonecznych, że to nie tylko praktyczny gadżet, który ułatwia nam funkcjonowanie w słoneczne dni. Zyski z ich noszenia są znacznie większe.

Promieniowanie UV ma negatywny wpływ nie tylko na skórę, lecz także na oczy. Jak możemy chronić narząd wzroku? Najlepszym sposobem będzie zakup bezpiecznych okularów przeciwsłonecznych. Powinny posiadać one profesjonalny filtr UV400.

Znajdź okulary zgodne z twoim stylem

Modne czy bezpieczne? Jeszcze kilka lat temu był to powszechny dylemat. Teraz jednak nie musimy ograniczać się przy wyborze okularów przeciwsłonecznych. Wybór jest bardzo szeroki. Obecnie dostępnych jest szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych w różnych kształtach i kolorach. Dlatego też bez problemu znajdziesz bezpieczne model z odpowiednimi zabezpieczeniami, który jednocześnie będzie pasował do twojego stylu. W zależności od preferencji możesz postawić na elegancję i klasykę lub na wyraziste kolory i ekstrawaganckie wzory, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu.

Jak wybrać okulary, aby dodać sobie więcej uroku? Kilka trików /Jak wybrać okulary, aby dodać sobie więcej uroku? Kilka trików / Materiał Solano

Potraktuj to jako inwestycję na lata

Jeśli kupujesz dobrej jakości okulary, jest to zazwyczaj inwestycja na lata. Tanie modele nie tylko nie posiadają filtrów ochronnych, lecz także bardzo często mają przyciemniane szkiełka, które wpływają na rozszerzenie źrenic. Dzieje się tak, ponieważ dociera do nich mniejsza ilość światła, a do naszych oczu dostaje się znacznie więcej niebezpiecznego promieniowania ultrafioletowego.

Pamiętaj o tym, że modeli z profesjonalnymi filtrami nie znajdziesz na ulicznych stoiskach, czy w supermarketach. Znacznie lepszym rozwiązaniem są zakupu w profesjonalnych salonach optycznych.